Listy 5/2022, hledání Evropy a tetovací móda

Říjnový zpravodaj Listů krom představení nového čísla přináší i novou knihu Ondřeje Vaculíka a rozloučení s Leszekem Engelkingem. V části pro odběratele si můžete přečíst Stručně Václava Jamka a z archivu jsme pro vás připravili fejeton Jana Vladislava o evropanství.

Milé odběratelky a milí odběratelé zpravodaje Listů,

vítám vás u představení letos již pátého čísla našeho dvouměsíčníku. Dnes vám samozřejmě představíme aktuální vydání, těšit se můžete i na další obsah. Václav Jamek píše o svém udivení nad tetovací módou a z archivu připomínáme text Jan Vladislava – aneb víte, kde leží skutečná Evropa? Bohužel se také loučíme se s Leszkem Engelkingem.


Představujeme Listy 5/2022

Nové číslo Listů obsahuje:

  • Pavel Šaradín přináší analýzu komunálních a sněmovních voleb. K vítězství se tentokrát přihlásili téměř všichni. Jak to tedy je?
  • Heda Čepelová s Miro Jašurkem se podívali na renesanci politické ekonomie při řešení rostoucích cen energií.
  • Odlišné úhly pohledu nabízí dva texty věnované 30. výročí rozpadu Československa.
  • Připomínáme 7. ročník literárního festivalu Cena Václava Buriana Olomouc 2022. Přečíst si můžete vítězné básně Dominiky Moravčíkové a Maryji Martysevič i přepis rozhovoru s letošním laureátem Ceny Za kulturní přínos ke středoevropskému dialogu Martinem M. Šimečkou.
  • Svět v pohybu přináší texty věnované dopadům inflace a energetické krize v Jihoafrické republice, Vietnamu a Ekvádoru nebo zamyšlení nad tím, jak moc přesný je ve světle nedávných voleb zažitý obraz Švédska jako "země kompromisu".
  • Z The Progressive Post vybíráme text o potřebě evropské dohody o péči či reflexi madridského summitu NATO z pohledu bývalé španělské ministryně zahraničních věcí.
  • Fotografie v novém čísle pochází ze sbírky Evy Mořické "Bezčasí" zachycující Peru. Povídku z respiria napsal Zdeněk Mitáček.

Přejeme příjemné čtení!


Přihlašte se k odběru zpravodaje a přečtěte si i uzamčenou část. V ní z archivu vybíráme fejeton Jana Vladislava o Evropě, Stručně tentokrát napsal Václav Jamek. V předprodeji můžete získat novou knihu z Knihovny Listů a vzpomínáme na Leszka Engelkinga.

This post is for subscribers only

Already have an account? Sign in.

Subscribe to Listy

Don’t miss out on the latest issues. Sign up now to get access to the library of members-only issues.
jamie@example.com
Subscribe